Next Previous Contents

2. Converteren met behulp van Mozilla Mail

Ik heb ook gehoord dat Mozilla Mail onder Windows Outlook mailboxen kan converteren. Ik trof de documentatie aan op de website van Ximian Evolution. Ik heb dit niet uitgeprobeerd aangezien ik geen Windows computer meer heb. Maar er wordt gesteld dat je het volgende moet doen:

Start Mozilla Mail

Ga naar "File > Import" en selecteer dat je mail vanuit Outlook wilt importeren. Wanneer dit gedaan is, ben je bijna klaar.

Ik geloof dat Mozilla zelfs onder Windows al zijn mailboxen opslaat als bestanden in het Unix mbox formaat. Dus het enige wat je moet doen, is die bestanden naar je Linux-box transporteren. Je kunt ze vinden in:

C:/windows/Application Data/Mozilla/Profiles/default/XXX/Mail/imported.mail/, waar XXX uit een verzameling cijfers bestaat. Als er zich meerdere gebruikers op je Windows computer bevinden, zal "default" daarvoor in de plaats je gebruikersnaam zijn.

Zoals ik al eerder vermeldde, heb ik deze methode nooit uitgeprobeerd, dus ik weet niet hoe goed ze werkt. In het bijzonder gelden de gerezen onderwerpen in sectie 3.4 waarschijnlijk ook voor deze conversiemethode.

Tussen twee haakjes, de reden dat Mozilla alleen Outlook mailboxen onder Windows kan lezen, komt doordat het hiervoor een Microsoft DLL aanroept.


Next Previous Contents